עיצוב פנים מודרני

עיצוב פנים – מהו עיצוב מודרני המאה העשרים ואחת?

עיצוב פנים וארכיטקטורת החלל בסגנון המודרני מאוד פשוטה ומבודדת, ואין שום זכר לכיסויי מיטה מפוארים ונוצצים . כמעצבת פנים אני משתמשת בתחושת פשטות בכל אלמנט, כולל רהיטים בסגנון פנים מודרני.

בעיצוב מודרני בדרך כלל יוצרים אווירה מונוכרומטית, מלוטשת ורחוקה מלהיות מפנקת. מצד שני, חשוב לגרום לחלל להיראות גדול יותר במיוחד בבתים הקטנים של ימינו. בעיצוב הסגנון המודרני מספק ומשתמש באור טבעי בכדי שהחלל ייראה גדול יותר.
בעיצוב פנים של הבית בסגנון מודרני, משתמשים בצבעים באופן טבעי, או עם מגוון צבעים ניטרליים, צבעים כהים, במיוחד שחור יחד עם לבן פופולריים במיוחד. מאפיין נוסף של סגנון זה הוא השימוש בעיטורים מינימליים, סיבים טבעיים וחפצים אחרים פשוטים ומסוגננים.

עיצוב פנים מודרני

 סגנון העיצוב המודרני בעיצוב בתים פרטיים או בעיצוב דירות, הפך פופולרי בקרב מעצבי פנים באמצע המאה העשרים, הצליח למשוך אינספור אוהדים בשל יופיים ומורכבותם של עיצובים חדשים.

סגנון פנים מודרני מבוסס על צורות קבועות, דוגמאות עכשוויות ובין חללים פנים וחוץ, מה שהופך אותו רגוע ומסוגנן

המילה מודרנית היא למעשה מילה לטינית על פי משמעות המילה היא כל מה שהפך לאחרונה לאופנתי יכול לשמש עם תווית מודרנית.

החשוב ביותר כולל עיצוב מודרני , עיצוב וחלונות גדולים. מסיבה זו נאמר כי בעיצוב מודרני מוציאים את החלל הפנימי ולהיפך, מכניסים את החלל החיצוני לבית. ביטוי מוזר זה נובע משימוש בחלונות גדולים שניתן לראות בקלות מחוץ לבית  והרבה אור נכנס גם לבניין 

תוכלו לראות בקלות מחוץ לבניין ללא צורך לבצע שינויים ונזקים. אתה יכול להשתמש בטפטים בעיצובים שונים בהרמוניה עם אור טבעי. השימוש בצבעים כהים וניטרליים הוא מאפיין נוסף של סגנון עיצוב מודרני. 

סגנון עיצוב פנים מודרני

עיצוב מודרני אינו מאפשר לכם להעמיס את חלל הבית מסיבה זו, תוכלו להניח ספה פשוטה ומודרנית בצבע ניטרלי בבית ולהשלים אותה עם פריטים שאין להם שום קשר לעיצוב מודרני.

רהיטים מודרניים כמו ריהוט עיצוב מינימליסטי מיוצרים רק בצורות הרצויות וללא קווים מעוקלים ומסובכים. הפנים הוא עיצוב מודרני, אורגני וטבעי

בהמשך, נכיר יותר את סגנון העיצוב המודרנימעצבת פנים מוכשרת.

מטבח בעיצוב פנים מודרני

תוכלו לראות התקדמות או את העתיד כשתסתכלו על חזית המטבח בעיצוב מודרני. בשיטת עיצוב זו משתמשים באביזרי תצוגה מבריקים עם קצוות חתוכים , צבעים חדשים ובהירים. בדלתות ארונות מטבח עושים שימוש בחומרים דמוי עץ בקווים מינימליסטים ואף בצבעים חלקים מבריקים. למטבח הפתוח שוליים פשוטות ואי המטבח אינו עשוי מחומרים המכבידים על המראה ובטח לא עמוס במכשירים.

חדר שינה בעיצוב פנים מודרנית

לחדר השינה ניתן להשתמש במיטה בקווים נקיים. נסו להשתמש בצבעים ניטרליים בעיצוב חדר השינה. כמו כן, תאורה צמודת תקרה או שקועים בכדי להשפיע מאוד על מראה החדר. תוכלו לראות גם חלונות גדולים, המהווים מאפיין חשוב בסגנון מודרני, אשר ממלא תפקיד חשוב בהשתקפות האור הטבעי. את המיקום של אביזרי נוי ומסגרות תמונה כדאי לעשות בצורה לא מוגזמת ובטח לא מסורתית.

סלון בסגנון מודרני

הסלון הוא המקום החשוב ביותר להציג את הרעיון העיצוב המודרני של כל בית, והוא המקום הראשון בו אנשים מבלים.  כדי להראות את הסביבה המודרנית, ניתן להשתמש בסלון במספר נרות או קמינים דולקים ומערכות ספות בקווים נקיים. 

כורסת יחיד מספקת סביבה נוחה למנוחה ליד האח. האופן שבו הטלוויזיה ממוקמת בתוך העיצוב, מראה את היצירתיות של המעצב. השימוש בצבעים כהים לצד חלונות גדולים מאוד המשתרעים לגג הבית מראה את האור הטבעי האולטימטיבי בפנים ויחד עם נוף לטבע נותן תחושה של שקט ושלווה.

חדר אמבטיה בסגנון מודרני

עיצוב פנים מודרני מנסה לעשות סביבה פשוטה עם הכי פחות ציוד. כפי שניתן לראות בתמונה למטה, סביבת האמבטיה הפרטית היא אחד המכשירים המיותרים ואביזרי האמבטיה ממוקמים בארון מעל המדיח. צבע האריחים כהה ולבן מספק שילוב של שני הצבעים הללו, שאפשר לכנותם גם ציורים. השימוש בחלונות להקרין אור מחוץ לסביבה.

.

סוגי סגנונות עיצוב פנים: סגנון עיטור מודרני

אחד הסוגים הפופולריים ביותר של סגנון עיצוב פנים הוא עיטור מודרני. בסגנון עיטור מודרני, תשומת הלב מוקדשת ליצירת מרחב והפיכת החלל והאביזרים לפרקטיים. סגנון זה נוצר במאה ה-21 והוא משתמש בקווים ברורים וחלקים ובצבעים מינימליים.

בסגנון הדקורציה המודרני, החלל מנוצל בצורה הטובה ביותר ומשתדלים להשתמש בכל חלקי הבית כראוי. בעיצוב מודרני משתמשים בריהוט ואביזרים פשוטים ומשתדלים לא למלא את החללים באביזרים ועיצובים נוספים כדי שניתן יהיה לנצל את החלל בצורה שימושית. סגנון זה עובד לרוב בצורה הטובה ביותר בדירות הבנויות בעיצוב חלל פתוח.

עיצוב פנים

מאפיינים בולטים של סגנון עיצוב פנים מודרני:

חוסר זוהר בעיצוב פנים מודרני

חוסר סימטריה מכוון

לא להיות צפוף ויוצר הבדלים רבים

שימוש בצבעים ראשוניים ובסיסיים כרקע

משחק עם צבעים על הרקע הראשי

שטיחים עם עיצובים גיאומטריים או עיצובים פשוטים

שימוש בצורות פשוטות ובסיסיות לייצור רהיטים ושימוש במתכת, כרום או זכוכית כחלקים ממכשירי חשמל פנימיים בעיצוב חלק ופשוט.

עיצוב פתוח

יישום אמנות באמצעים מינימליים במקום שימוש בקישוטים נוספים

עיצוב פנים הבית: סגנון מודרני או עכשווי

סוג נוסף של קישוט פנים הוא הסגנון המודרני. סגנון זה מבולבל לעתים קרובות עם סגנון עיצוב הפנים של עיטור מודרני, או שהוא נחשב לתת-קבוצה של עיטור מודרני. בסגנון זה של קישוט, תשומת לב מוקדשת לכל דבר בהווה. בעיצוב זה נעשה שימוש בקווים רכים ומעוקלים, בעוד שצורות גיאומטריות וקווים שבורים משמשים יותר בסגנון הקישוט המודרני.

בסגנון זה, צבעי שמנת, חום ולבן משמשים לעתים קרובות יותר בולט, וצבעים אחרים אינם משחקים תפקיד גדול בסגנון קישוט זה. לפעמים נעשה שימוש רק בספקטרום שונה של צבע אחד וגוונים שונים של אותו צבע משמשים ליצירת ניגודיות.

תשומת הלב ניתנת למרקם החומרים והציוד, ונעשה שימוש באביזרים בעלי מרקם טבעי. בעיצוב זה משתמשים בחללים פתוחים, בהרבה אור והרבה זכוכית ולעיתים משתמשים בחומרים אלו בצורה של עיצובים יוצאי דופן בעיצוב.

לסיכום

עיצוב פנים מודרני הינו למעשה הייצוג של האופנה העכשווית. סגנון מודרני הינו למעשה ביטוי אשר משקף את ההווה. אל תהססו ופנו אלינו במייל או בדף יצירת קשר לשיחת הכרות והבנה.