מעצבת פנים

מעצבת פנים – הסגנונות המיוחדים

עיצוב פנים הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בשיפוץ בית או דירה. מעצבת פנים אחראית על יצירת חלל בעל השפעה חיובית אשר תחבר בין האדם למקום. ישנם סוגים שונים של סגנונות, וכל סוג של סגנון עיצוב פנים, בין אם הוא מודרני ובין אם קלאסי, נבחר ומיושם לפי טעמם של אנשים. למעשה, על פי סוגי סגנונות הקישוט השונים ניתן וצריך ליצור מערכת כוללת של אופי המקום, לאופי הבעלים של הנכס.  עדיף לעצב את הבית שלך בצורה שתתאים למצב הרוח שלך, ולבחור את סגנון עיצוב הפנים בצורה כזו שתיהנה יותר מהנוכחות שלך בבית.

לכן מאמר זה הוכן להכיר אתכם עם סגנונות שונים מהעולם, שבא כל אחד ואחד מאיתנו ימצא בהם את החיבור לאני שלו, זכרו בית מעוצב נכון זה בית שעושינו לנו הרגשה של חיבור, חום, ואהבה .

נתחיל עם : עיצוב קלאסי.

1. מעצבת פנים – עיצוב קלאסי

עיצוב פנים בסגנון קלאסי הוא אחד מארכיטקטורת הפנים שקשורים ביוקרה, שיקי ועתיק ותשומת לב או פרטים מיוחדים ועדינים. אין מקום לחוסר פרופורציה ולסתירה בסגנון זה. השימוש בצבעי זהב, בז ', שמנת, אפור, כסף, זית ויין יוצר אווירה רגועה ונוחה, ובוודאי שעץ ממלא תפקיד מרכזי בעיצוב מסוג זה. עץ כחומר הטבעי המפואר ביותר בסוג עיצוב זה הוא המועדף ביותר ורוב קישוטי הפנים עשויים עץ. מעניין לדעת שהסגנון הקלאסי לעולם לא יוצא מהאופנה ואתה יכול להשתמש בו בכל פרק זמן .

בסגנון זה, הבית צריך להיות בעל תחושה של יוקרה, ולכן הבחירה הנכונה של הרהיטים תקרב את ביתכם לסגנון המועדף עליכם. לשם כך יש לצבוע את  הקירות עם דוגמאות קלאסיות. צבעו את התקרות בצבעים שקטים כמו לבן, חלב ושמנת, וצרו חלל מפואר. לגבי בחירת הרהיטים ניתן לומר כי ריהוט עתיק, מפואר ואלגנטי, רצוי עשוי עץ, יחד עם שיבוץ הם בחירה טובה לסגנון זה.

2. מעצבת פנים – עיצוב מודרני

ארכיטקטורת החלל בסגנון המודרני מאוד פשוטה ומבודדת, ואין שום זכר לכיסויי מיטה מפוארים ונוצצים . כמעצבת פנים אני משתמשת בתחושת פשטות בכל אלמנט, כולל רהיטים.

בדרך כלל יוצרים אווירה מונוכרומטית, מלוטשת ורחוקה מלהיות מפנקת. מצד שני, חשוב לגרום לחלל להיראות גדול יותר במיוחד בבתים הקטנים של ימינו. בעיצוב הסגנון המודרני מספק ומשתמש באור טבעי בכדי שהחלל ייראה גדול יותר.
בעיצוב פנים של הבית בסגנון מודרני, משתמשים בצבעים באופן טבעי, או עם מגוון צבעים ניטרליים.

צבעים כהים, במיוחד שחור יחד עם לבן פופולריים במיוחד. מאפיין נוסף של סגנון זה הוא השימוש בעיטורים מינימליים, סיבים טבעיים וחפצים אחרים פשוטים ומסוגננים.

3. מעצבת פנים – סגנון עכשווי

לפעמים משתמשים בעיצוב מודרני ועכשווי לסירוגין ואנשים חושבים שסגנון עכשווי זהה לסגנון מודרני; אך שני סגנונות אלה שונים זה מזה ומובחנים זה בזה בעדינות. הסגנון העכשווי נעוץ ברגע, ומנותק מעקרונות הסגנון המסורתי השונה. למעשה, לסגנון מודרני או עכשווי יש יותר גמישות מאשר סגנון אדריכלי מודרני. אחד המאפיינים של סגנון עיצוב פנים עכשווי הוא השימוש בצבעים עזים. ניתן להשתמש בכריות עם צורות גיאומטריות וריהוט בהתאם.

מאפיין נוסף של הסגנון העכשווי הוא השימוש ברצפות עץ או אריחים ושטיחים בעבודת יד . בסגנון הקלאסי נעשה שימוש במסגרות זכוכית בצבעי עץ, מתכת או שחור או לבן ליצירות אמנות, אך זכרו כי אין לחפות את הקיר במסגרות רבות, מכיוון שצפיפות זו תהווה גורם להוצאת עיצוב הפנים של ביתך מהעיצוב העכשווי.

4. מעצבת פנים – סגנון תעשייתי

הסגנון התעשייתי נוצר משינוי השימוש בבתי מלאכה ובמפעלים לחללי מגורים ומשרדים. בסגנון זה האלמנטים טבעיים ושלמים למחצה, ובעיצוב הפנים שלהם משתמשים במינימום הרהיטים ובמקסימום האלמנטים התעשייתיים, המפעלים והסדנאות. כל מה שצריך להסתיר בסגנונות ארכיטקטוניים, כולל מבנים גולמיים ותעשייתיים, סוגי לבנים, קורות ראשיות, ברגים, צינורות אוויר וכו 'מוצגים בסגנון התעשייתי והם בין האלמנטים העיקריים בסוג זה של עיצוב. צבעים ניטרליים כגון אפור, שחור ולבן הם צבעי הרקע וצבעים חמים משמשים ברכיבים דקורטיביים כמו יצירת אמנות צבעונית. נוכחות של אור מלאכותי מתאים יעילה גם בבניית שטח תעשייתי.

5. מעצבת פנים – עיצוב מינימליסטי

סגנון זה הוא אחד הסגנונות הפופולריים ביותר באוסטרליה ומשרה תחושת פשטות וקווים נקיים. סגנון זה קשור למושגי עיצוב מודרניים אך הופך אותו להרבה יותר פשוט. המאפיינים של סגנון זה כוללים צבעים ניטרליים, ספות פשוטות והעברת התחושה של שני אלמנטים של מים ורוח. בסגנון המינימליסטי, שום דבר אינו קיצוני מדי ומכשירי חשמל לבית אינם נבחרים בזוהר . למעשה, בסגנון זה העדיפות היא בפשטות ובחפצים מינימליים. תכונה שעובדת טוב מאוד בהעברת תחושת רוגע.

6. מעצבת פנים – סגנון מודרני של אמצע המאה

סוג זה של עיצוב פנים שורשיו בתחילת שנות החמישים והשישים. סגנון ימי הביניים המודרני משתמש בכמה אלמנטים של סגנון מינימליסטי כדי להימנע מאלמנטים מיותרים ולהחיל הליך דומה למה שהמינימליזם רואה. כסאות בצורת ביצה, אביזרים פשוטים וכמה אלמנטים "בסגנון עכשווי" משמשים גם בסגנון זה.

7. מעצבת פנים – סגנון בוהמי

בוהמי היא מילה צרפתית שפירושה "צועני" או "אנשים עם מחשבה אחרת". סגנון זה חסר סדר ומתאים לבתים מיוחדים .סגנון קישוט בוהמי מתאים מאוד לאנשים בעלי מוח חופשי ואינם מאפשרים לכללים ולנורמות של החברה של ימינו להגביל אותם. סגנון זה מאפשר לאנשים ליישם באופן חופשי וללא מרסן את טעמם האישי בקישוט הבית, כך שבמבט ראשון לא תהיה הרמוניה בפריסה או בלוח הצבעים של הבית. חללי הפנים של בתים בסגנון בוהמי מעוטרים במספר רב של גופים וקישוטים בצורות שונות. כמו כן, השילוב של רהיטים ישנים וחדשים מוסיף לקסם ולייחודיות של סגנון קישוט זה. הצבעים העיקריים של הסגנון הבוהמי הם חום אדמדם, חום וזהב. בסגנון זה של עיצוב פנים אנו רואים צבעים פחות מגניבים. השימוש בכלים וציוד ישנים, קישוטים מקומיים ונצנצים נפוץ גם בסגנון זה .

8. מעצבת פנים – סגנון סקנדינבי

בהתאם לסגנונות העיצוב המודרניים והעכשוויים, עיצוב פנים סקנדינבי מגלם פשטות, יעילות ומעשיות. סגנון זה חולל מהפכה בעיצוב פנים הבית בתחילת המאה ה -20 וכפי ששמו מרמז היה בשימוש נרחב בשנות החמישים בדנמרק, שבדיה, פינלנד, נורבגיה ואיסלנד. לא נורא לדעת שהשימוש בחומרים טבעיים והיעדר קישוטים ופרטים נוספים הם המאפיינים של סגנון קישוט זה . בסגנון סקנדינבי, לבן ואפור בהיר הם הצבעים העיקריים, ויחד אתו, אפור, צהוב, שמנת, כחול ושחור משמשים לחיסול האחידות. על מנת ליצור תחושה של חום, משתמשים בעצים טבעיים בצבעים בהירים בעיצוב פנים .כמו כן, בשל הרצון לפשטות, לאובייקטים נוספים אין מקום בסגנון זה ורק מעט אביזרים מהתרבות הילידים של הוויקינגים משמשים לקישוט החלל. אלה כוללים חיות טרף ועורות צמר, שהם הסמל העיקרי של התרבות הסקנדינבית.

9. מעצבת פנים – סגנון כפרי או כפרי

עיצוב הפנים הכפרי בהשראת הטבע ומשתמש בחומרים טבעיים כמו עץ, קנבוס וסכך כדי להסיט את עיצוב הבית מסגנונות תעשייתיים. עיצוב כפרי נפוץ יותר בווילות, באזורים הרריים ובכפרים ויישומו בחיים העירוניים הוא לעורר תחושת שלווה מהטבע. לגבי לוח הצבעים של סוג זה של עיצוב, ניתן לומר כי יש חשיבות מיוחדת לצבעים חמים מט. למעשה, הצבעים העיקריים המשמשים בסגנון כפרי הם ירוק, אדום וחום. כמו כן, בדים מעוצבים פופולריים מאוד בסגנון זה .

10. מעצבת פנים – סגנון מעבר

סגנון זה הוא גשר בין מודרניות למסורת; התוצאה היא עיצוב יציב ואלגנטי נוח וקלאסי. במילים אחרות, ניתן לומר שעיטור מעבר הוא סוג קלאסי יותר של סגנון מודרני או סוג צעיר יותר של סגנון מסורתי. אתה עשוי לחשוב שמגוון האלמנטים הדקורטיביים של שני הסגנונות הללו יחד ייצרו אפקטים לא פרופורציונאליים בבית, אך על ידי שמירה על עקרונות הסגנון המעבר תיווצר בו סביבה משולבת ומרגיעה. שימו לב כי בתים המעוצבים בסגנון זה משתמשים בצבעים ניטרליים ומט כצבע הדומיננטי ומספר קטן של קישוטים וקישוטים בחדר. אל תשכחו שסוג קישוטים זה מתאים לאנשים שלא רוצים להגביל את עצמם לשימוש בסגנון קישוט ויש להם יותר חופש בבחירת אביזרים וקישוטים .

 11. מעצבת פנים – סגנון מסורתי

הסגנון ה המסורתי הוא ללא ספק אחד הסגנונות האהובים, משום שהוא נולד מתרבות זו ומעניק תחושה של שלווה ונוחות , פרחי עיצוב נחשבים בסגנון זה. זה גם לא רע לדעת בעיטורים נוטים לרוב להשתמש בריהוט קלאסי או לוחות עץ, דובדבנים, כלי חרס, מסגרות קליגרפיות ותליונים בעבודת יד עם עיצובים וחריטות מיוחדות.

12. מעצבת פנים – סגנון צרפתי

סגנון קישוט פנים צרפתי הוא סגנון יוקרתי ויוקרתי שמעבר לאלגנטיות ויופי, מעניק גם אפקט אריסטוקרטי לבית. בסגנון זה, החל ברהיטים וכלה באלמנטים הדקורטיביים הקטנים ביותר, כולם מפוארים ויקרים. וילונות משי, קירות חרוטים ומראות גבוהות הם גם המאפיינים הבולטים בסגנון קישוט זה . השימוש בגרניט קרמיקה מבריק או באבן טבעית בעיצוב פנים ובצבעי בז ', לבן, ירוק, אפור ו לילך משלימים הם מאפיינים של סגנון העיצוב הצרפתי. סגנון זה הופיע במאה ה -18 והפך פופולרי במדינות אחרות מלבד צרפת. בהתחשב באמור לעיל, אם אתה מעוניין בעיצוב יוקרתי ואריסטוקרטי, אנו ממליצים לך ליישם סגנון אדריכלות זה בביתך.

לסיכום

כמעצבת פנים למדתי להכיר תרבויות שונות ומגוונות אשר מייחדים כל אדם ומחברים אותנו לבית שלנו.

מאמר זה היה ניסיון להכיר לכם באופן מלא את סוגי סגנונות עיצוב הפנים לבית אני כמעצבת פנים מנסה לחבור לטעם של אנשים ולהתאים את ביתם אליהם על ידי עיצוב וחיבור נכון של כל המרכיבים השונים בעיצוב פנים. העצה שלי לכם היא, ליישם טעם אישי יחד עם היכרות זו.

לעולם אל תגבילו את עצמכם לסגנון אחד בלבד ותדעו כי תשומת לב לפרטים תוביל לעיצוב חלל יפה ונעים. הבית שלנו הוא השתקפות של האישיות שלנו ואורח החיים שלנו, אז היו שקודים לשים לב אליו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *