מעצבת דירות

מעצבת דירות – מהם הדגשים בעיצוב הדירה?

מעצבת דירות הינו צורך בעיצוב חללים אשר בעל חשיבות רבה בכדי לעצב דירה כמרכיב דקורטיבי ואסתטי. אין ספק שיש השפעה רבה על תדמיתו של הנכס והמקום בקשר ישיר לעיצוב המתוכנן. תפקיד מפתח בהפיכת סביבת המגורים ליפה יותר כמעצבת דירות, יכול להשפיע באופן ישיר או עקיף על נושאים כמו תחושות , מצב רוח ועוד… לכן, יש לומר כי עיצוב בתים ודירות זה חיבור בין בתים ודירות לאדם.

 

מעצבת דירות – עיצוב דירות מקבלן

עיצוב דירות מקבלן הינו חלק מהותי וחשוב עוד בשלביו הראשונים של בניית הדירה. עיצוב דירה רצוי וטוב שיהיה עוד בשלב סיום השלד של הבניין. לרוב ישנם מגבלות באופן ההתערבות בכל הנוגע לשינויים עד בשלב קודם לקבלת המפתח, ולרוב הדבר מתקבל בסירוב של הקבלן לביצוע של שינויים היוצאים מגדר הסטנדרט.

יחד עם זאת עיצוב דירות חדשות הינו מאתגר מאוד ודינמי, המושפע ממיקום הנכס בייחס לקומות בבניין.

מיקום הנכס בייחס של אור יום, ומיקום גרפי, אף הם יכולים להטות את הכף בקבלת החלטות בכל הנוגע לעיצוב פנים שלי כמעצבת דירות.

עיצוב דירות

  • תיכנון חללים של דירות נחלק למספר פרמטרים כגון :
  • גודל הדירה ואופי החלוקה
  • דירת גן או גג
  • מגדל מגורים או בניין קומות רגיל
  • אופי בעלי הנכס – חיבור לסגנונות מודרניים או קלאסיים ועוד…

ברמת העיקרון בית משקף את הבעלים ולהפך. חיבור של אנשים ובתים שלהם זה יצירה השונה לעיתים מקצה לקצה בין דירה אחת לשנייה על סמך חלק מהפירוט שציינתי לעיל ועוד…

חיבור ועיצוב נכון זה הבנת נפש האדם. הבנה כזאת יכולה ליצור יצירות מיוחדות בכל הנוגע לאלמנטים בתוך חללי דירות או בתים. אין ספק שעיצוב בית או דירה בסביבה חיובית יעצים את התוצאה הסופית של היצירה שהיא הבנת הצרכים של הלקוח ורצונותיו ולתרגמם בחלל ביתו בעזרת דמיון ומרכיבים אשר משקפים את טעמו של כל לקוח ולקוח.

בימים אלה, עיצוב פנים הבית ידוע כתעשייה ואומנות, שמטרתה העיקרית היא ייעול ולייפות פנים המבנה. בהתחשב בכך שרוב הפעילויות של האנשים מתרחשות בחלק הפנימי של הבניין, לכן, שיפור איכות החלל הזה על ידי מעצבי פנים, הינו בעל השפעה על ביצועי האנשים. עיצוב הפנים של הבית למעשה יעיל יותר ומנקודת מבטם של חלק מהאנשים מדובר במשימה פשוטה מאוד, אך למשימה זו יש נקודות חשובות מאוד שחייבים להקפיד עליהן.

מעצבי פנים – שינויים בעיצוב הפנים

לעיתים מתבצעים שינויים גדולים בעיצוב הפנים של הדירה, הנקרא שיפוץ. שיפוץ הבית, מתייחס לשיפור של חלקים חלשים או ישנים בבית כדי להפוך את החלל ליפה ונעים יותר. לצד העקרונות שיש להתייחס אליהם ביחס לצבע, מרקם וסגנון העיטור ולחפציו, משחקים בהם תפקיד גם פרופורציות מתמטיות. על ידי התבוננות בדברים אלה, אתה יכול להימנע מיצירת קישוטים לא פרופורציונליים וצפופים. נמשיך לבחון כמה רעיונות לעיצוב פנים הבית, לשיפוץ שלו ולעיצוב הבית הטוב ביותר. אז תישאר איתנו.

עיצוב כניסה לבית

העיצוב של חלק זה של הבית חשוב מאוד בעיצוב הפנים של הבית מכיוון שחלק זה נראה במבט ראשון כשאנשים נכנסים והוא מבטא את המצב הכללי והאווירה של הבית שלכם, שישפיעו מאוד על האורחים. . ניתן להשתמש במראות לעיצוב עיצוב הפנים של הבית בחלק זה וליצור בו תחושת חיוניות. שימוש זה יגרום לאור המוחזר של כניסת הבית להיראות גדול ממה שהוא.

מעצבת פנים – תאורת פנים

אחת הנקודות הנוספות בעיצוב הפנים של הדירה היא תאורה. אם התאורה נעשית היטב בתהליך השיפוץ ועיצוב הפנים של המבנה, יראו יותר את החלקים היפים של הבניין. אתה יכול לגרום לחלקים מסוימים בבית להיראות טוב יותר על ידי שימוש בתאורה רבה יותר או אפילו להסתיר כמה פגמים. לצורך כך ניתן להשתמש באור נסתר והלוגן בתקרת הבית והמטבח.

רעיונות חשובים ומעשיים לעיצוב בית יצירתי

הורדת גובה חלל המגורים לעומת שאר הבית

רעיון שמתקיים בתחום עיצוב פנים הבית ושיפוץ הבית הוא הורדת רמת חלל המגורים לעומת שאר הבית. זה ייצור אווירה אינטימית יותר באזור זה ותגרום לסלון שלך להיראות גדול יותר. לכן, אם אתם מחפשים שינוי בעיצוב הפנים של הבית שלכם, אפשרות זו יכולה להיות ייחודית.

שימוש בחלל מתחת למדרגות

אם יש לכם גרם מדרגות בעיצוב הפנים של הדירה שלכם, תוכלו להשתמש גם בחלל שמתחתיו. אתה יכול להפוך את החלל הזה לספרייה קטנה על ידי הוספת מדף ספרים. זה עוזר ליצור מראה יפה בבית.

שימוש באור טבעי מעצבי פנים

תאורה ושימוש באור טבעי הם גורמים חשובים בעיצוב הבית הטוב ביותר בבתים אטרקטיביים. השימוש באור טבעי משנה את מצב הרוח של אנשים ומעניק אנרגיה מרובה לדיירי הבית. עדיף לא להשתמש בווילונות כבדים שחוסמים את אור השמש. לעיתים, לשימוש עקיף באור יום טבעי ובשמש, ניתן להשתמש בצוהר או בדימרים, השולטים בכמות האור בחדר. שימוש באהיל היא אפשרות נוספת המסייעת בתאורה טבעית וטובה יותר של החלל.

שימוש באביזרי עץ ובריהוט פשוט

נסו להשתמש ברהיטים מדגמים פשוטים יותר ובשילוב של צבעים אחידים כדי לקבל סידור אלגנטי ושלם יותר בקבלה. אם הספות שלכם זקוקות לתיקון, ריפוד מחדש ושימוש בכמה צבעים שונים מהדגמים הקודמים יהיו אופציה משתלמת יותר מאשר החלפתן.

שימוש במרקמים שונים בחדרים

לפעמים, שימוש באפשרויות פשוטות כמו טפטים בעלי מרקם, כריות רכות וכדומה, לצד יצירת יופי בעיצוב הפנים של הדירה, גם גורמים לתחושת נינוחות ואנשים ירגישו בה יותר בנוח. אלמנטים מסוג זה הם בין סוגי הרעיונות לעיצוב פנים הבית שניתן לשלב בו בקלות

יצירת שטח שמיש יותר בעיצוב הפנים של הבית

אחת הנקודות הנוספות שכדאי לקחת בחשבון בעיצוב הפנים של הדירה היא יצירת מרחב נוסף על מנת לייעל את תהליך השיפוץ והעיצוב. בשיטה זו מותאם גם סידור הרהיטים ופריטים אחרים. לדוגמה, אם לבית שלכם יש מרפסת, תוכלו להפוך אותה לחלל אוכל על ידי הצבת שולחן וכיסאות. לחלופין, במקום להשתמש בארון עם דלת, השתמש בסוגים חדשים יותר. ארונות עם דלתות מסילה מתאימים יותר לחללים קטנים. אפשרויות אלו הופכות את הבית שלך לייחודי וחוסכות יותר כסף.

שימוש באי המטבח או שיפוץ שלו

כאשר אתה משתמש באי בעיצוב הפנים של הבית שלך, הארונות שלך הופכים יותר להנחת כלים ופריטים. בנוסף, על ידי שימוש באי תוכלו לגרום לבית שלכם להיראות רחב יותר ואף להשתמש בו כשולחן אוכל על ידי שימוש בכמה כיסאות. לפעמים החלק העליון של האי משמש להצבת מדף זכוכית. אף משתמשים בחיווט חשמלי באי המטבח כדי שיוכלו להשתמש עליהם במכשירי חשמל.

צביעה בשיפוץ הבית

סוג נוסף של רעיון לעיצוב פנים הבית הוא שימוש בשילוב של צבעים שונים המעניקים אווירה חדשה לבית. עדיף להקפיד בבחירת הצבע לצביעה מחדש של הקירות הישנים. כך שתוכל ליצור מראה טוב יותר; עדיף ליצור יותר ניגודיות צבע. השימוש בצבע לבן הוא בדרך כלל אופציה מתאימה שיחד עם צבעים עזים אחרים הופכים את החלל שלכם לבהיר יותר ומלא חיים ומרומם יותר.

עדיף להשתמש מדי פעם בצבעים עם גוון, במיוחד עבור חדר השינה שלכם, צבע בהיר יותר יכול לספק את הצורך שלכם לשנות יותר את עיצוב הפנים ויגרום לחלל שלכם להיראות גדול יותר.

שימוש במדפי קיר – מעצבי פנים

העיצובים הטובים ביותר לבית הם אלה שמנצלים את החלל בצורה הטובה ביותר. אחד הרעיונות האלה הוא להשתמש במדף קיר. השכבה הנוספת הזו על הקיר מוסיפה רובד ויזואלי נוסף לקיר הבית, אשר לא רק מייעל את ניהול ועיצוב החלל, אלא גם מוסיף ליופיו על ידי הצגת כלים עתיקים, ספרים וקישוטים אחרים.

שימוש אופטימלי בפינות הנוחות של הבניין

אפשרות נוספת שניתן להשתמש בה בעיצוב עיצוב פנים הבית היא ניצול מיטבי של פינות הבית הנעימות. לדוגמה, בחדרים גדולים ניתן לבטל את הקור של החלל על ידי בחירת ספה מתאימה. לעיתים, באמצעות הנחת כמה כריות ומזרן מתאים לצד חללים נעימים כמו ליד החלון או דלת המרפסת, ניתן להעניק חלל ייחודי ללימוד ולעבודה. זה גם יעזור להפוך את החדר תוסס יותר. תצטרך רק כמה כריות ושטיח בשביל זה.

שימוש באגרטלים ופרחים בעיצוב פנים

שימוש בפרחים טריים בפנים הבית הוא תמיד הצעה אידיאלית לשינוי מצב הרוח בבית, ניתן להשתמש לשם כך באגרטלי קרמיקה או זכוכית ולהוסיף להם צבע וריח עם פרחים צבעוניים פרחים מלאכותיים עם ענפים ארוכים יכול גם ליצור תמונה יוקרתית ויפה יותר של הבית שלך.

            לסיכום מעצבת דירות

כמעצבת דירות בתחום עיצוב פנים, למדתי להכיר תרבויות שונות ומגוונות אשר מייחדים כל אדם ומחברים כל אחד ואחד לבית שלו, למבצרו.

כמעצבת פנים אני מנסה לחבור לטעם של אנשים ולהתאים את ביתם אליהם, בכלים של עיצוב וחיבור של כל המרכיבים השונים בעיצוב פנים. העצה שלי לכם היא, ליישם טעם אישי יחד עם היכרות זו.

לעולם אל תגבילו את עצמכם לסגנון אחד בלבד, צאו ותחקרו, ודעו כי תשומת לב לפרטים תוביל לעיצוב חלל יפה ונעים. הבית שלנו הוא השתקפות של האישיות שלנו ואורח החיים שלנו, אז היו שקודים וקשובים לעצמיכם.