מעצבת בתי קפה

מעצבת בתי קפה –  החשיבות הרבה בסגנון הנבחר

עיצוב בתי קפה הם סמל לשקט ולנעימות בסביבות עירוניות. מספרן של בתי קפה גדל מיום ליום. אין ספק שמעצבת בתי קפה עם חשיבה רחבה תשפיעה רבות על מראה החלל יחד עם זאת, עיצוב וקישוט בית הקפה שונה מעיצוב של סביבות אחרות. לקוחות שהולכים לבית הקפה לנשנוש או להנות מטעמו של הקפה המוכן במקום, מצפים לאווירה נעימה ואינטימית. אווירה רגועה המתאימה לפגישות עסקיות ולפגישות ידידותיות. אין ספק שבתי קפה מהווים אף סמל לפגישות רומנטיות ולאינטראקציות חברתיות בכלל, שיכולות להרחיק אנשים מהמרחב העירוני הצפוף, אל מקום קסום ומיוחד.

עיצוב בתי קפה

בתי קפה הופכים למקום בלתי נשכח ומתמשך במחשבתם של אנשים ולעיתים קרובות הופכים למפגשים עבור עמיתים, סטודנטים ואף מפגשים עסקיי.  לעיצוב הפנים של כל חלל יש סטנדרטים משלו, עם זאת, על מעצב מקצועי לחרוג מסטריאוטיפים כדי להיות מסוגל להציג עיצוב כולל יעיל וייחודי, עדיף לעצב את הקישוט של בית הקפה קצת קסום ולא שגרתי. הצטרפו אלי למאמר זה כדי להכיר יותר את האלמנטים העיצוביים של בית הקפה .

התוכנית העיקרית של עיצוב הפנים של בית הקפה

לאחר פתיחת בית קפה , בתכנון הרעיון הכללי, יש לענות באופן יצירתי על צרכיו של המעסיק ולבחון את קהל בית הקפה ולזהות תרבויות שונות. אין ספק שמעצב צריך לדעת לאיזה טווח הוא מתכנן. חלל המתאים לפגישות עסקיות במסעדה או בבית קפה, שונה מפגישות ידידותיות. למעשה התוכנית הראשית מאפיינת  את סוג וצבע השולחן והכיסא או הרהיטים, צבע הקירות, הרצפה, סוג התאורה והאביזרים בייחס לדרישות הלקוח בהתאמה לאופי המקום.

סוג הנכס, השטח והמיקום נחשבים ביישום התוכנית, למשל, הוא מתאים יותר לחלל קטן במעונות סטודנטים מינימליסטיים, או חלל גדול יותר במקומות מרכזיים ועירוניים.

כל בית קפה מעוצב עם קונספט בסיסי ומסווג בסגנונות קלאסיים ומודרניים. בחירת הצבעים מבוססת על רעיון וסגנון זה. בסיס הסגנון המודרני הוא צבעים לבנים וניטרליים. לסגנון הקלאסי של צבעים זוהרים, הגיוני יותר.

שלא כמו מזון מהיר, כסאות עץ הם בחירה טובה לבתי קפה ובסגנון הקלאסי משתמשים גם בכיסאות פולניים. ריהוט לבית קפה עם ידיות הוא גם אפשרות לנוחות רבה יותר, אך היא מצריכה מחשבה בהיבט נוסף.  שימו לב כי בעקבות דפוס מסוים הנמצא על השולחן והכיסאות לא בהכרח מפחיתים את הערעור של בית הקפה, כך ששילוב כסאות וספות הוא גם רעיון טוב.

אם יש מספיק מקום, תוכלו לעצב בר משקאות ולהשתמש במגוון מכונות קפה כדי להתאים לנושא הכללי, שיש לו גם היבט אסתטי. מומלץ גם לארגן כמה כסאות דלפק קלאסיים או מודרניים שיתאימו לסגנון בית הקפה.

פתיחת בית קפה

בימים אלה ניתן לראות זאת ברחובות רבים של העיר, בתי קפה או מסעדות. ככל שמספרם גדל, קשה יותר לפתוח מקום בלב הלקוחות! כך שבית הקפה שלך חייב להיות בעל הבדל מהותי עם בתי קפה רבים סביבו, על מנת למשוך לקוחות לחלל שלך.  בעיצוב בית קפה יש לתת חשיבות רבה לחלק החיצוני.  החלק החיצוני של בית הקפה  צריך להיות בצורה כזו שכל מי שחולף על פניו, ירצה להיכנס למקום.

קפה נהדר, עוגות טעימות, משקאות קסמים ואוכל טעים יכולים להפוך לקוח, ללקוח קבוע. אבל עבור מי שמעולם לא טעם את אוכל בית הקפה שלך,  עיצוב הפנים הוא גורם חשוב בכניסה לבית קפה. ובנוסף, כשמישהו חושק באוכל טעים או בקפה טעים באווירה יפה, התחושה הטובה הזו מוכפלת.

קהילת היעד

ראשית גלה מה מושך את לקוחות קהילת היעד שלך. קישוט מודרני, מרגיע, מהודר, צרפתי, קלאסי או כפרי? אם בית הקפה שלך ממוקם בחלק מהעיר שרוב הלקוחות הם הורים צעירים, עדיף לשקול נוכחות של ילדים בבית הקפה שלך ולספק מתקנים לנוחיותם.

אם בית הקפה שלך ממוקם באחת האוניברסיטאות, שקול סגנון קישוט שמתאים לטעמם של צעירים. לדוגמה, קחו בחשבון את הצבעים האהובים עליהם ברהיטים. הקימו מרחבים למפגשים ידידותיים והשתמשו בחלל, כדי ליצור יותר אינטימיות ונוחות בין הלקוחות לבית הקפה.

מבט חיצוני על בית הקפה

העיצוב החיצוני של בית הקפה שלך צריך להעביר את הרעיון של בית הקפה שלך במבט אחד. השימוש בכתובות אטרקטיביות על זכוכית ופרחים טבעיים יכול להיות אטרקטיבי. מספיק לו להעלות חיוך על שפתיו של עובר אורח וליצור לו זיכרונות טובים. אל תשכח; שחרור אנרגיה חיובית מכפיל גם את האנרגיה של העבודה שלך. אם יש מספיק מקום על המדרכה והעירייה מאפשרת לכם, תוכלו לארגן בחוץ כמה שולחנות וכיסאות של בית הקפה. במקרה זה, עוברים ושבים עשויים לרצות לנסות את התפריט שלכם.

עיצוב פנים של בית קפה

כעת אנו מגיעים לחלק בו אנו מדברים על דרך האמצע. עיצוב פנים של בית קפה . אל תשכח ששתיית כוס קפה בבית קפה היא בדיוק כמו לקנות קרוון. כן, קרוואנים הם כלי תחבורה, אך חשוב יותר מתחבורה הוא חווית החיים בטיול. כאשר לקוח שותה קפה בבית הקפה שלכם, בנוסף לטעם ואיכות הקפה, יש חשיבות רבה לנוחות הכיסא עליו הוא יושב והמראה הנעים והנפלא שהוא רואה סביבו. הרעיון העיקרי של בית הקפה שלך צריך להיות מוצג ונראה בכל חללי הפנים, כולל צבע הקירות, ציורי קיר, שולחנות וכסאות של בתי קפה, ריהוט של בתי קפה, צורת תפריט ודלפק. והכי חשוב, בחר בתאורת הסביבה הנכונה בהתאם לרוח בית הקפה שלך.

חשוב מאוד לסדר רהיטים וכיסאות במסעדה או בבית קפה. יש לסדר את המושבים באופן שלא יפריעו למעבר אנשים. לבחירת צורת הכיסאות והריהוט עלינו לקבוע תחילה איזה סגנון קישוט אתה מחשיב על פי טעמך האישי וקהילת היעד וצרכי ​​לקוחותיך. אתה יכול לבחור מתוך האפשרויות המגוונות כגון :קלס,  מודרני,  עירוני ו תעשייתי, בכל אחד מהקישוטים הללו תוכלו להשתמש בכיסאות עץ או בכיסאות מתכת. כמה כסאות פולימרים מודרניים מתאימים גם לבתי קפה ומסעדות. אל תשכחו את התאורה התואמת את סגנון הקישוט שלך.  כמו כן, ניתן לבחור את הציורים על הקיר בצורה מיוחדת כדי להעביר את המסר שלך ללקוח ולהשאיר זיכרון טוב עבורם.

בחירת גוון בית הקפה

בשל צבעו החום של הקפה, שמנת, פסים חומים עשירים ועמוקים מתאימים לחלל הפנים של בית הקפה . עם זאת, אם בית הקפה שלך ממוקם ברחוב עם מעט אור טבעי, צבעים כהים בעיצוב בית הקפה ייתן את החלל. מראה קטן ממה שהוא באמת. מסיבה זו, עדיף להשתמש בצבעים חום בהיר ובצבעים בהירים יותר באופן כללי.

אין ספק שצבעים רגועים כמו תכלת ועוד יכולים להתאים לעיצוב, אך כמוכן בחירת הגוון היא בתיאום כללי עם מכלול אלמנטים עיצוביים ותדמיתיים.

תפריט קיר

וותר על הנייר

הצג את תפריט בית הקפה שלך בלוח או דוגמאות דומות. זה לא רק משקף תרבות בבית הקפה שלנו אלא גם מראה ללקוחות שבית הקפה שלך נותן עדיפות לקיימות, על ידי מדיניות תפריט ללא נייר.

ניתן לשפר את היופי במראה הלוח של בית הקפה שלך אם תולים מנורות מהתקרה או משתמשים בנורות מינימליות.

מחקרים הראו כי צרכנים מחפשים מוצרים ירוקים. באופן כללי, צעדים המפחיתים בזבוז אנרגיה וייצור פסולת יכולים להפחית את העלות ולהגדיל את הרווח של בית הקפה שלך.

  • ריהוט עץ לבן

כבעלים של בית קפה, כנראה שתראה דפוסים יפים בחלב כאשר תערבב אותו עם קפה. צבעים לבנים וחומים משלימים זה את זה מבחינת פלטת הצבעים. לכן,  תוכלו להגדיל את הפוטנציאל הזה באמצעות ריהוט העץ של בית הקפה כדי להתאים עם קירות בית הקפה.

לסיכום

עיצוב בתי קפה נכון, הוא חלל אשר משקף את התדמית בחיבור אל האזור יחד עם ההשקפות שלך הבעלים. יחד עם זאת לעיתים ישנה חשיבה על סגנון מסוים אך לאחר הכרת סוגי העיצובים האחרים ושילובים מרתקים נוספים, ניתן ליצור חיבור מיוחד ואחר , אל תהססו ופנו אלינו לשיחת היכרות ויעוץ.